Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

Bo w każdym z nas tkwi piękno ...

Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową

Korekcja nadpotliwości przy użyciu toksyny  botulinowej


Pocenie się jest całkowicie naturalne i spełnia bardzo ważną funkcję w naszym organizmie – reguluje utrzymanie optymalnej temperatury ciała. Pocimy się, kiedy ćwiczymy, kiedy podejmujemy wysiłek fizyczny, kiedy jest nam gorąco. Na ciele każdego człowieka znajduje się około 2-3 milionów gruczołów potowych z czego 2/3 zlokalizowane są na dłoniach i stopach. Czasem możemy nawet wydalić do kilku litrów dziennie i jest to całkowicie normalne.

 

Nadmierne pocenie występuje wtedy, gdy bez przerwy zauważamy u siebie wilgotne dłonie, stopy, pachy – jest to zjawisko nie tylko krępujące, ale również utrudniające codzienne kontakty interpersonalne i funkcjonowanie. Nadmierne pocenie może również prowadzić do obniżenia samooceny, poczucia własnej wartości, wycofania się z życia towarzyskiego i depresji.

Nadmierna potliwość (hiperhydroliza) pojawia się, kiedy organizm produkuje pot w ilości, która nie jest niezbędna do ochłodzenia organizmu.

 

Leczenie nadmiernej potliwości przy użyciu toksyny botulinowej


Zabieg można wykonać na okolicę pach, dłoni, stóp oraz czoła. Po uprzednim znieczuleniu miejscowym na obszarze zabiegowym wykonuje się iniekcję z toksyny botulinowej, która powoduje blokadę nerwowo- mięśniową, hamujący tym samym wydzielanie potu.

 

 

Leczenie nadpotliwości botoksem zaliczane jest do mało bolesnych zabiegów, oczywiście wszystko zależy, jaką mamy tolerancję na ból. Pamiętajmy jednak, że są to jedynie nakłucia cieniutką igłą i to w dodatku obszaru, który wcześniej został znieczulony tak, więc nie musimy się niczego obawiać.

Na skutki działania toksyny botulinowej, musimy poczekać tak do ok dwóch tygodni.

 

Wskazania do zabiegu korekcji nadpotliwości


  • Nadmierna potliwość w okolicy pach, dłoni, stóp oraz twarzy

 

Przeciwskazania do zabiegu korekcji nadpotliwości


 

  • Ciąża i okres laktacji 
  • Nadwrażliwość na składniki preparatu
  • Neuropatie obwodowe(miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)
  • Leki: aminoglikozydy, aminochinolony, D-penicylamina, cyklosporyna, tetracyklina

Copyright © La Nika | Created by 690.pl