Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

Bo w każdym z nas tkwi piękno ...

Ginekologia estetyczna – zabieg Mona Lisa Touch


Termin ginekologia estetyczna odnosi się do zabiegów, których celem jest przywrócenie walorów estetycznych narządów intymnych,  podniesienie jakości życia i satysfakcji seksualnej, jak również, leczenie problemów zdrowotnych. Ginekologia estetyczna to zarówno procedury chirurgiczne, jak i niechirurgiczne. W La Nika wykonujemy zabiegi z zakresu laserowej , bezinwazyjnej ginekologii estetycznej przy użyciu urządzenia Mona Lisa Touch.

 

mona lisa gdańsk

 


 

Jak działa laser Mona Lisa Touch?

Mona Lisa Touch to unikalny laser stworzony specjalnie z myślą o pięknie i zdrowiu intymnym kobiet. Zabieg umożliwia rewitalizację, korekcję oraz odmłodzenie narządów intymnych. Dochodzi do ich obkurczenia oraz przywrócenia prawidłowego poziomu nawilżenia pochwy – a tym samym redukcji dyskomfortu w trakcie współżycia. Kolejne wskazanie do wykonania zabiegu to wysiłkowe nietrzymanie moczu. Unikalna głowica lasera umożliwia wzmocnienie przedniej ściany vaginy a tym samym ustąpienie dolegliwości. Zabiegi laserowej ginekologii estetycznej MonaLisa Touch wyróżnia bezbolesność, zupełna lub nieznaczna inwazyjność oraz minimalny okres rekonwalescencji. Pacjentki odczuwają znaczny wzrost komfortu życia codziennego oraz intymnego.

 


 

Mona Lisa Touch a leczenie nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu jest problemem powszechnym (boryka się ok 25% kobiet w różnym wieku) jednak na tyle wstydliwym, że często pomijane jest milczeniem. Wyróżniamy trzy rodzaje nietrzymania moczu: naglące, wysiłkowe oraz mieszane. Każde z nich powoduje ogólny dyskomfort i wpływa nie tylko na ubytek sprawności fukcjonowania fizjologicznego, ale również działa w sposób nieporządany na samoocenę kobiety. Laser Mona Lisa Touch pozwala na leczenie nietrzymania moczu. Zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu, aby usunąć lekkie bądź średnio nasilone wysiłkowe nietrzymanie moczu.

 

Mona Lisa Touch a plastyka warg sromowych

Wygląd narządów intymnych bezsprzecznie wpływa na samoocenę, otwartość na relacje intymne i satysfakcję z życia seksualnego każdej kobiety.  Zbyt duże bądź asymetryczne wargi sromowe nie tylko stanowią defekt estetyczny, ale niejednokrotnie mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie np. uprawianie sportu. Deformacja warg może pojawić się po porodzie naturalnym, natomiast przerost narządów jest tak wynikiem predyspozycji genetycznych jak i nagłego przyrostu masy ciała. Laser Mona Lisa Touch umożliwia skorygowanie defektów narządów intymnych bez użycia skalpela, z uzyskaniem dużo lepszych efektów aniżeli metodą chirurgiczną.

 

Inne wskazania do zabiegu Mona Lisa Touch

  • Leczenie atrofii pochwy
  • Problem z suchością pochwy w okresie około menopauzalnym
  • Rehabilitacja kobiet po porodzie
  • Wysiłkowe nietrzymanie moczu
  • Odmładzanie zewnętrznych narządów płciowych
  • Korekcja blizn poporodowych

 

Przeciwskazania do zabiegu Mona Lisa Touch

  • Menstruacja
  • Ciąża
  • Choroby nowotworowe
  • Infekcje narządów intymnych

 

Zobacz również inne zabiegi z zakresu Ginekologia estetyczna w klinice La Nika w Gdańsku

Copyright © La Nika | Created by 690.pl