Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

Bo w każdym z nas tkwi piękno ...

Maski CelMat

Maski CelMatBiocelulozowe maski nawilżające idealnie dopasowują się do skóry i skutecznie transportują substancje aktywne zapewniając skórze elastyczność, miękkość i gładkość. Mają bardzo dobry wpływ na gojenie się podrażnionej i opuchniętej skóry. Redukują uszkodzenia skóry wywołane zabiegami medycyny estetycznej. Substancje aktywne uwalniają się z biocelulozy nawet do 2 godzin od momentu aplikacji maski. Są to maski będące wyrobem medycznym klasy II b.

 

maski celmat gdańsk


 

Głównym składnikiem opatrunku CelMat® Face jest bioceluloza, która jest materiałem całkowicie naturalnym, nietoksycznym, niedrażniącym i niealergizującym, w całości biodegradowalnym. Charakterystyczną cechą opatrunku biocelulozowego jest elastyczność, wysoka wytrzymałość mechaniczna oraz bardzo duże uwodnienie (ok. 96%), które zapewnia wilgotne środowisko, wspomagając przebieg procesów regeneracyjnych. Uzyskany w ten sposób efekt chłodzący jest bardzo istotny dla komfortu i łagodzenia bólu. Selektywna przepuszczalność w odniesieniu do cieczy i gazów zapewnia odpowiednia wymianę gazową i termoregulację, co przyspiesza procesy regeneracyjne.
Dostępna jest również maska z dodatkiem hialuronianu sodu, który wspomaga nawilżanie skóry, tworzy warstwę ochronną na naskórku, działa wspomagajaco na jego odbudowę oraz uelastycznia skórę.

 


Zastosowanie:
- po zabiegach medycyny estetycznej (laseroterapia, mezoterapia, osocze bogatopłytkowe, peelingi)
- rany, podrażnienia, opuchlizna
- atopowe zmiany skórne
- oparzenia I i II stopnia

 

Copyright © La Nika | Created by 690.pl